Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   14. Droga krzyżowa Pana Jezusa (Świętość – 4 Tajemnica Bolesna)
0

14. Droga krzyżowa Pana Jezusa (Świętość – 4 Tajemnica Bolesna)

Świętość nie przychodzi łatwo. Wymaga przemyślanych, trudnych wyborów, odrzucenia pójścia na łatwiznę. Często jest drogą pod prąd wbrew obiegowym standardom, i opinii ogółu. Nieuniknione jest przyjęcie cierpienia i krzyża jako aktu miłości i współdziałaniu z Jezusem w wybawianiu grzeszników, ratowaniu dusz czyśćcowych. Kroczenie Jezusową drogą krzyżową, z krzyżem własnego cierpienia, to naśladowanie Mistrza, to podążanie ku świętości.

Bóg nie pozostawia nas samotnymi. Sam zawsze jest blisko, ale posyła też pomagających ludzi, tworząc swoistego rodzaju solidarność międzyludzką opartą na miłości, współczuciu, wyzwalającą najszlachetniejsze ludzkie uczucia, daje odwagę do okazywania ich drugiemu człowiekowi mimo grożącego niebezpieczeństwa, splatając drogi do świętości różnych ludzi.

Boże, dziękuję Ci za Maryję, „Szymonów”, „Weroniki” i innych ludzi, wspierającej również mnie na mojej drodze krzyżowej ku świętości. Jezu, który wytrwałeś nadludzkim wysiłkiem woli i odbyłeś drogę na Golgotę, pokonując ból, zmęczenie, osamotnienie, dźwigając się z upadków pod ciężarem krzyża, racz być mym Mistrzem, wsparciem, siłą i nadzieją, abym mógł u schyłku życia szczerze powtórzyć przed Bogiem słowa świętego Pawła: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem” (2 Tm 4,7).

Ojcze Nasz... 10 x Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ścieżka Poetycko-Różańcowa (wiersz "Radość")

Ścieżka Różańcowa (15 Tajemnica - temat "Radość")

Ten wpis czytano 63 razy.
Odsłon: 5178
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »