Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   15. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu (Radość – 5 Tajemnica Bolesna)
0

15. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu (Radość – 5 Tajemnica Bolesna)

Ramiona Jezusa rozpostarte na krzyżu są jak skrzydła przygotowane do lotu ku niebu. Śmierć to tylko ostatnie odbicie się od ziemi, by z radością poszybować w górę, gdzie również z rozpostartymi ramionami czeka Bóg Ojciec, aby w swoim miłosierdziu obdarzyć szczęściem wiecznym powracające dziecko.

Czym jest dla mnie śmierć? Dlaczego budzi przerażenie i paraliżujący lęk, mimo że jest nieunikniona i pewna.

Przecież Jezus, którego mam naśladować, uczynił ją narzędziem zbawienia wiecznego. Ale to wszystko przerasta moje wyobrażenia. Ja tak kurczowo trzymam się ziemi. Może tylko czasami, gdy ktoś bardzo cierpi i lekarze nie dają nadziei na wyzdrowienie, uznaję śmierć za wybawienie, ale tak trudno traktować ją jako powód do radości.

Jezu, proszę, naucz mnie nie tylko radości życia na ziemi, ale również radosnego, ufnego i pełnego duchowego przygotowania do oczekiwania na śmierć moją lub innych osób, patrzenia na nią z radością bliskości nieba. Tylko Ty możesz sprawić, żebyśmy udawać, że śmierć nas ominie, zaczęli trenować, by ten ostatni w naszym życiu skok wzwyż nie zakończył się upadkiem, lecz był radosnym wzbiciem się w górę tak wysoko, by osiągnąć niebo.

Ojcze Nasz... 10 x Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Na końcu części Różańca odmawiamy modlitwę
w intencji Ojca Świętego (obecnego Papieża)

Pod Twoją Obronę... lub Litania Loretańska... (można odmówić inną antyfonę lub litanię do Matki Bożej)

Ścieżka Poetycko-Różańcowa (wiersz "Wolna Wola")

Ścieżka Różańcowa (16 Tajemnica - temat "Świętość")

 

 

Ten wpis czytano 102 razy.
Odsłon: 5167
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »