Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   19. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (Świętość – 4 Tajemnica Chwalebna)
0

19. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (Świętość – 4 Tajemnica Chwalebna)

Maryja wzięta do nieba z duszą i ciałem nie przestaje być dla człowieka Matką. Troszczy się, aby każde Jej dziecko walczące o świętość życia osiągnęło niebo, a w nim spotkała się z Bogiem – Ojcem i Maryją – Matką. Aby powróciło do duchowego domu rodzinnego, gdzie otoczone miłością będzie już zawsze szczęśliwe.

Dlatego ofiarowała swoim dzieciom różaniec. Każdemu Jej objawieniu czy to w Fatimie, czy w Lourdes, czy w Gietrzwałdzie, oraz innych wybranych miejscach, towarzyszy prośba, aby odmawiać różaniec. Dla tych którzy nie poznali tej modlitwy, jest ona nudnym, męczącym „odklepywaniem zdrowasiek”, kto jednak otwiera się na prośbę Maryi, zaczyna odkrywać sens oraz duchowe bogactwo tajemnic różańcowych, które są jak osobiste wąskie ścieżki prowadzące do świętości, ku niebu. Różaniec jest ustawicznym poznawaniem coraz to nowych głębi życia Jezusa i Maryi, Bożej mądrości i miłości.

Różaniec pobudza i prowadzi do świętości, bo modlącego się wtapia w sprawy Boże. To właśnie one, poprzez rozważanie tajemnic różańcowych, stają się przystępne, bardziej zrozumiałe i mimo że płynie z nich jedno przesłanie, prowadzą ludzi bardzo różnymi drogami, na różne sposoby, w zależności od etapu życia, na jakim się znajdują. Zawsze jest to jednak droga ku świętości.

Matko wniebowzięta, dziękuję Ci za różaniec, który każdemu wkładasz w ręce, aby bronił od sideł szatana, aby w labiryncie życia znaczył drogę do nieba.

Ojcze Nasz... 10 x Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ścieżka Poetycko-Różańcowa
(wiersz "Uczyń mnie szaleńcem Bożej miłości")

Ścieżka Różańcowa (Tajemnieca 20 - temat "Miłość")

Ten wpis czytano 95 razy.
Odsłon: 5194
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »