Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   2. Nawiedzenie św. Elżbiety (Pieniądze - 2 Tajemnica Radosna)
0

2. Nawiedzenie św. Elżbiety (Pieniądze - 2 Tajemnica Radosna)

 Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje” (Mt 6,19-21). Maryja nie dlatego odwiedziła Elżbietę, aby otrzymać zapłatę czy spadek. Ona była już w posiadaniu skarbu największego – Jezusa w swym łonie.

Dzisiejszy świat oszalał na punkcie posiadania dóbr materialnych. Ludzie gromadzą fortuny dzięki korupcji, oszustwu, zabójstwom, terroryzmowi. Wartość człowieka ocenia się po wysokości konta w banku, wspaniałości domu czy luksusowym aucie. Pełno złodziei i bandytów, gotowych zabić bezbronnego człowieka dla paru złotych. A ilu ludzi umiera z głodu, bo serca bogaczy są zimne i nieczułe! Wolą zmarnować to co im zbywa, niż dać biednemu.

Ale cała rzesza ludzi wie, że dóbr materialnych nie zabiorą ze sobą przed tron Boga. Potrafią wykorzystać dobra materialne we właściwy sposób, bez wyolbrzymiania ich ważności. Gromadzą skarby rzetelnie wypełnionych obowiązków oraz aktów miłości wobec Boga i bliźniego. Służą otrzymanymi od Boga talentami, pomnażając dobro. Tylko w Bogu pokładają nadzieję, a ich panem na pewno nie jest pieniądz.

Maryjo, proszę, przywróć we mnie i w innych ludziach właściwy stosunek do pieniędzy i korzystania z nich. Spraw aby nie było już więcej głodnych.

Ojcze Nasz... 10 x Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ścieżka Poetycko-Różańcowa (wiersz "Praca")


Ścieżka Różańcowa (3 Tajemnica - temat "Praca"
)




Ten wpis czytano 113 razy.
Odsłon: 5184
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »