Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   3. Narodzenie Pana Jezusa (Praca – 3 tajemnica radosna)
0

3. Narodzenie Pana Jezusa (Praca – 3 tajemnica radosna)

Wraz z narodzeniem Jezusa Maryja przyjęła codzienny trud, prace i obowiązki związane z macierzyństwem. Wykonywała je gorliwie, odpowiedzialnie, współuczestnicząc jednocześnie w życiu społecznym.

Ojciec Święty Jan Paweł II w swej encyklice o pracy nie tylko zauważa, ale także podkreśla wagę pracy kobiety związaną z wypełnieniem powołania do macierzyństwa. Jest to praca mająca ogromne znaczenie nie tylko dla jednostki ludzkiej czy rodziny, ale dla całego społeczeństwa, narodu, dla następnych pokoleń. Dlatego mówi on: „Należy starać się o społeczne dowartościowanie zadań macierzyńskich, trudu jaki jest z nim związany, troski, miłości i uczucia, których dzieci nieodzownie potrzebują, aby mogły rozwijać się jako osoby odpowiedzialne, moralnie i religijnie dojrzałe oraz psychicznie zrównoważone. (…) Prawdziwy awans społeczny kobiety wymaga takiej struktury pracy, aby kobieta nie musiała zań płacić rezygnacją ze swojej specyficznej odrębności ze szkodą dla rodziny, w której jako matka posiada rolę niezastąpioną.” (LE IV, 19).

Dzieciątko Jezus, racz dać radość i poczucie godności każdej matce podejmującej prace związane z powołaniem do macierzyństwa. Racz zmienić w społeczeństwie wmówione mu przekonanie, sprzeczne z podstawowymi prawami ludzkimi, jakoby praca matki była czymś gorszym niż zajęcie kobiety pracującej dla zdobycia pieniędzy czy kariery.

Ojcze Nasz… 10 x Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Ten wpis czytano 32 razy.
Odsłon: 1027
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »