Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni (Człowiek – 4 Tajemnica Radosna)
0

4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni (Człowiek – 4 Tajemnica Radosna)

Świątynia to szczególne miejsce spotkania Boga z człowiekiem. To miejsce, do którego przyszłą Maryja z Józefem ofiarować Bogu maleńkiego Jezusa; to miejsce, w którym Symeon i prorokini Anna ofiarowali swe życie na służbę Bogu; to miejsce, gdzie w każdej Mszy świętej dokonuje się ofiara Jezusa dla zbawienia Człowieka – również mojego.

A czym jest świątynia dla mnie – współczesnego człowieka? Czy przychodzę do niej aby spotkać się z Bogiem? Czy ofiaruje wówczas Jemu swoje życie, swoje sprawy, słuchając sercem, co On do mnie mówi podczas modlitwy, poprzez słowa Ewangelii lub homilii? Czy z wdzięcznością przyjmuję Jego obecność w Eucharystii?

A może przychodzę tu z coraz nowymi prośbami, które brzmią jak żądanie, i powtarzam tylko: daj, daj, daj… Co ja – człowiek przynoszę Bogu na ofiarę? Czy potrafię w jego ręce oddać swoje powtarzające się grzechy, upadki, trud dnia codziennego, całe swoje człowieczeństwo?

Boże, daj mi radość z przybycia do świątyni. Pozwól abym zawsze miał świadomość, że idę do niej, by spotkać Ciebie, prawdziwego, kochającego Boga, czekającego na każdego człowieka, również na mnie. Dziękuję Ci za tę wielką łaskę spotkania z Tobą, którą dajesz, grzesznemu, niegodnemu człowiekowi.

Ojcze Nasz... 10 x Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ścieżka Poetycko-Różańcowa (wiersz "Życie")

Ścieżka Różańcowa (5 Tajemnica - temat "Życie")


Ten wpis czytano 201 razy.
Odsłon: 5173
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »