Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   5. Znalezienie Pana Jezusa w świątyni (Życie - 5 Tajemnica Radosna)
0

5. Znalezienie Pana Jezusa w świątyni (Życie - 5 Tajemnica Radosna)

Nie jest ważne, ile już trwa życie, ile jeszcze będzie trwało. Bóg decyduje o jego początku i końcu, kierując się miłością do człowieka i jego dobrem. Dwunastoletni Jezus, mimo że był jeszcze dzieckiem, dobrze wiedział, co w życiu jest najważniejsze - "być w tym co należy do Ojca niebieskiego" (Łk 2,49). Ścisła łączność z Bogiem, pełna ufności, owocuje pokojem serca, dystansem do wielu spraw życia codziennego. Długość życia nie przesądza o jego wartości. Można żyć długo i byle jak. Można żyć krótko, ale niezwykle owocnie i pięknie.

Najważniejsze jest, aby jak najszybciej odnaleźć Jezusa. Im szybciej dochodzi do osobistego spotkania z Nim, tym życie staje się pełniejsze, a zrozumienie i ustawienie relacji z Bogiem i ludźmi na płaszczyźnie przykazania miłości sprawia, że zło daje się zwyciężyć dobrem.

Życie chrześcijanina jest powiązane z Kościołem ustanowionym przez Jezusa. Czy zawsze mam świadomość, że Kościół to nie tylko świątynia i księża? Świątynią jest każdy człowiek, w którym mieszka Jezus, także ja-o ile mam w sercu Jezusa.

Boże naucz mnie rozumieć, że życie Kościoła to to moje życie, a moje życie, niezależnie co jest moim powołaniem, należy do Ciebie i ma realizować to, czego Ty ode mnie oczekujesz.

Ojcze Nasz... 10 x Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Na końcu części Różańca odmawiamy modlitwę
w intencji Ojca Świętego (obecnego Papieża)

Pod Twoją Obronę... lub Litania Loretańska... (można odmówić inną antyfonę lub litanię do Matki Bożej)

Ścieżka Poetycko-Różańcowa (wiersz "Rodzina")

Ścieżka Różańcowa (6 Tajemnica - temat "Rodzina")


Ten wpis czytano 274 razy.
Odsłon: 5164
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »