Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   6. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie (Rodzina - 1 Tajemnica Światła)
0

6. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie (Rodzina - 1 Tajemnica Światła)

Wierzę_w_Boga... lub Wierzę w Ciebie Boże...
Ojcze nasz... oraz 3 x Zdrowaś Maryjo...

(Gdy odmawiamy cały Różaniec 20 tajemnic zaleca się pominięcie powyższych modlitw, można je pominąć także gdy odmawiamy tylko jedną tajemnicę)

Podczas Chrztu Pana Jezusa Duch Święty zstąpił w postaci gołębicy, a Bóg powiedział: "ten jest mój Syn umiłowany w którym mam upodobanie" (Mt 3,17). Uznanie Jezusa za umiłowanego Syna było świadectwem jedności Ojca i Syna. Więź ta występująca w ludzkiej rodzinie jest wyjątkowa i niezwykle silna. Łatwiej więc było przyjąć taką relację Jezusa z Bogiem niż tajemnicę Boga w Trójcy Jedynego.

Każdy człowiek, przyjmujący chrzest, otrzymuje go w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Chrzest zmazuje grzech pierworodny i czyni ochrzczonego Dzieckiem Bożym napełnionym Duchem Świętym - Duchem Miłości. Jednocześnie rodzice i rodzice chrzestni tworzą duchową rodzinę, złączoną Bożą miłością niezbędną do wzrastania duchowego. Zobowiązani są do zapewnienia duchowego rozwoju, wzrastania w wierze i miłości oraz pomocy w wypełnianiu powołania zgodnego z wolą Bożą.

Dziękuję Ci, Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, za łaskę chrztu świętego, za moich rodziców i rodziców chrzestnych. Racz wynagrodzić im
troskę o moje życie duchowe, przekazaną wiarę. Proszę spraw abyśmy wszyscy razem dotarli do Nieba.

Ojcze Nasz... 10 x Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Ścieżka Poetycko-Różańcowa (wiersz "Czas")

Ścieżka Różańcowa (7 Tajemnica - temat "Czas")Ten wpis czytano 65 razy.
Odsłon: 5190
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Styczeń 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »