Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Uśmiech-Boga   List otwarty do Ekologów
0

List otwarty do Ekologów

Drodzy Ekolodzy,

 Stawiając przed sobą jako cel dbanie o środowisko naturalne, wkraczacie na niełatwą drogę realizacji nakazu Stwórcy aby dbać o z Ziemię i czynić ją sobie poddaną. To działanie ma być rozumne, pełne miłości do Człowieka i wszelkiego stworzenia. Czyńcie wszystko co możliwe by nie zburzyć harmonii między duchem a ciałem. Dzisiejsze czasy, stawiające na pierwszym miejscu pieniądze, bogacenie się za wszelką cenę, lekceważenie najwyższej wartości jaką jest życie, powodują degradację środowiska, brak pokoju i radości serca, prowadzą do depresji i zagubienia prawdziwego sensu życia.

Powrót do modlitwy, medytacji zbliżających do Boga-Stwórcy, respektowanie Jego przykazań, pomaga odzyskać pokój i radość serca.

Modlitwa Różańcowa to dar niebios, to lekarstwo na problemy życiowe człowieka. Każda tajemnica różańca pomaga prześwietlić bożą miłością zaistniałą trudną sytuację, nabrać dystansu i odnaleźć rozwiązania. Hasła według których prowadzone są rozważania kolejnych tajemnic radosnych, światła, bolesnych i chwalebnych, w trzech tomach „Przez Różaniec do Domu Ojca” ukazują że w każdej z tajemnic można zanurzyć to co nas nurtuje, z czym trudno się pogodzić, co burzy nasz wewnętrzny pokój, co oddala nas od Stwórcy.

Oddając to wszystko Jezusowi i Maryi otrzymujemy zaskakująco prostą, mobilizującą, ukierunkowaną ku dobru odpowiedź oraz wyzwolenie od
zniechęcenia, obojętności i egoizmu. Ta odpowiedź ładuje nas chęcią pokonania trudności, daje nadzieję, siłę, jest drogą ku świętości, a zatem drogą do domu Ojca. Niech modlitwa różańcowa chroni przed obojętnością niszczącą piękno życia.

( Integralną część Listu Otwartego do Ekologów  stanowi wiersz Obojetność )

Danuta Kiszczak-Wrońska


Ten wpis czytano 114 razy.
Odsłon: 4868
Uśmiech-Boga
Za zgodą Autorki są tu fragmenty książki Danuty Kiszczak-Wrońskiej "Przez Różaniec do Domu Ojca" (tom 1,2,3) i iinnych oraz teksty napisane przez Nią na tego bloga. © Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zabronione - linkowanie dozwolone..Fragmenty tego bloga nie mogą być kopiowane ani, drukowane bez zgody Autorki
<< Grudzień 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
zobacz wszystkie wpisy »